Maskë për fytyrë – Argjilë e gjelbërt dhe kafe

6.40

Maskë natyrale për fytyrë me një përzierje të pasur dhe eksfoliuese, e formuluar për të ndriçuar lëkurën dhe për të zvogëluar poret. Ideale për tipet e lëkurës normale dhe të yndyrshme.

Jashtë Stokut

SKU: FMBCC-1 Categories: , Etiketat: , ,

Maskë natyrale për fytyrë me një përzierje të pasur dhe eksfoliuese, e formuluar për të ndriçuar lëkurën dhe për të zvogëluar poret. Ideale për tipet e lëkurës normale dhe të yndyrshme.

Përbërësit:

  • Argjilë e gjelbërt
  • Kafe
  • Kakao
  • Argjilë e bardhë

Si ta përdorni:

  1. Hidhni 1 lugë të maskës në një enë qelqi ose plastike, JO në një enë metalike, dhe shtoni gradualisht ujë të ngrohtë (përafërsisht 1 lugë) derisa të krijohet një maskë kremoze.
  2. Lëreni maskën të thahet në fytyrë për 5 deri në 10 minuta. Koha e tharjes së maskës në fytyrë varet nga tipi i lëkurës. Për të hequr maskën, mjafton një sfungjer i lagët me ujë të ngrohtë ose thjeshtë me një sasi të konsiderueshme ujë.
  3. Kjo maskë mund të përdoret deri në 2 herë në javë.
Pesha 30 g

Komente

Nuk ka asnjë koment.

Bëje komentin e parë në "Maskë për fytyrë – Argjilë e gjelbërt dhe kafe"

Email adresa juaj nuk do të publikohet.