Maskë për fytyrë – Kurkum & tërshërë

6.40

Maskë fytyre natyrale i formular për të ndihmuar në trajtimin e akneve, balancimin e lëkurës së yndyrshme dhe trajtimin e njollave. Ideale për të gjitha tipet e lëkurës.

Në Stok

SKU: FMTO-1 Categories: , Etiketat: , , ,

Maskë fytyre natyrale i formular për të ndihmuar në trajtimin e akneve, balancimin e lëkurës së yndyrshme dhe trajtimin e njollave. Ideale për të gjitha tipet e lëkurës.

Përbërësit:

  • Kurkum
  • Tërshërë
  • Argjilë e bardhë

Si ta përdorni:

  1. Hidhni 1 lugë të maskës në një enë qelqi ose plastike, JO në një enë metalike, dhe shtoni gradualisht ujë të ngrohtë (përafërsisht 1 lugë) derisa të krijohet një maskë kremoze.
  2. Lëreni maskën të thahet në fytyrë për 5 deri në 10 minuta. Koha e tharjes së maskës në fytyrë varet nga tipi i lëkurës. Për të hequr maskën, mjafton një sfungjer i lagët me ujë të ngrohtë ose thjeshtë me një sasi të konsiderueshme ujë.
  3. Kjo maskë mund të përdoret deri në 2 herë në javë.
Pesha 30 g

Komente

Nuk ka asnjë koment.

Bëje komentin e parë në "Maskë për fytyrë – Kurkum & tërshërë"

Email adresa juaj nuk do të publikohet.