E re!

Maskë për fytyrë – Argjilë e gjelbërt (e gatshme për aplikim)

6.40

Kjo formulë ndihmon në rinovimin e qelizave, përtëritjen dhe përmirësimin e elasticitetit të lëkurës.  E butë dhe thellësisht hidratuese, kjo maskë preferohet për lëkurë normale dhe të yndyrshme.

Në Stok

SKU: FMGC-1 Categories: , Etiketat: ,

Kjo formulë ndihmon në rinovimin e qelizave, përtëritjen dhe përmirësimin e elasticitetit të lëkurës.  E butë dhe thellësisht hidratuese, kjo maskë preferohet për lëkurë normale dhe të yndyrshme.

Përfitimet:

  • Argjila e gjelbërt pastron butësisht lëkurën. Është një eksfoliant dhe stimulues natyral, dhe gjithashtu vepron si një tonik për shtrëngimin e poreve. Përdorimi i rregullt mund të ribalancojë, zbutë dhe ndriçojë lëkurën.
  • Argjila e bardhë detoksifikon dhe pastron poret.
  • Vaji farave të rrushit është i pasur me acid linoleic dhe me omega-6 që mund të ndihmon në luftimin kundër akneve si dhe hap poret e mbyllura. Ndihmon në zbutjen e rrudhave.
  • Vitamina E ndihmon në mbrojtjen e qelizave si dhe zbut lëkurën.

Komente

Nuk ka asnjë koment.

Bëje komentin e parë në "Maskë për fytyrë – Argjilë e gjelbërt (e gatshme për aplikim)"

Email adresa juaj nuk do të publikohet.