E re!

Pastrues Fytyre (në formë pluhuri) – Tërshërë, oriz dhe fara rrushi

7.60

Pastrues fytyre në formë pluhuri është një formulë 100% natyrale dhe pa përmbajtje të ujit, e cila përmban përbërës hidratues dhe qetësues si tërshëra, orizi dhe vaji i farave të rrushit. Produkti është formuluar që të jetë miqësor edhe për udhëtimet për shkak të formatit të tij pluhur. Gjithashtu, produkti ushqen lëkurën, largon grimin e lehtë dhe papastërtitë dhe zbut lëkurën.

Në Stok

SKU: CFWPORGS-1 Kategoria: Etiketat: , , , , ,

Pastrues fytyre në formë pluhuri është një formulë 100% natyrale dhe pa përmbajtje të ujit, e cila përmban përbërës hidratues dhe qetësues si tërshëra, orizi dhe vaji i farave të rrushit. Produkti është formuluar që të jetë miqësor edhe për udhëtimet për shkak të formatit të tij pluhur. Gjithashtu, produkti ushqen lëkurën, largon grimin e lehtë dhe papastërtitë dhe zbut lëkurën.

Përfitimet:

  • E pasur me vitamina: A, B, E, magnez, hekur dhe zink
  • Tonifikon lëkurën
  • Redukton poret e hapura
  • E bën lëkurën më të shndritshme dhe më të butë
  • Ndihmon në reduktimin e pigmentimit dhe i jep lëkurës shkëlqim natyral
  • Pa aromë dhe ngjyrë sintetike
  • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës
  • Për Femra dhe Meshkuj
  • Me paketim miqësor ndaj mjedisit

Përbërësit: Argjilë e bardhë, kokoil isetionati i natriumit (CSI), nisheste, tërshëshërë pluhur, qiqrra pluhur, oriz pluhur, vaj i farave të rrushit, Vitamin E.

Argjila e bardhë: Qetëson lëkurën, lufton aknet, tonifikon lëkurën
CSI: E njohur zakonisht si shkuma e bebeve për shkak të butësisë së saj të jashtëzakonshme, kokoil isetionati i natriumit i cili është surfaktant dhe përfitohet nga vaji i kokosit.
Nisheste: E pasur me vitamin A, hidraton, zbardh lëkurën, kundër rrudhave,  përthith vajin e tepërt në lëkurë..
Tërshëra: Hidraton,  zbut kruarjen dhe inflamacionin në lëkurë.
Qiqrra: E pasur me vitamin B, magnez, zink, hekur dhe baker. Redukton rrudhat.
Oriz: Anti inflamator dhe antioksidant. Ndihmon në zbardhjen e lëkurës.
Vaji i farave të rrushit: Antimikrobik, ndihmon në zbutjen e shenjave të akneve, mbron nga radikalet e lira, hidraton lëkurën, përthithet lehtë, minimizon linjat e holla dhe rrudhat
Vitamin E: Antioksidant, hidratues, qetën irritimin, kunder rrudhave.

SI TË PËRDORET: Hidheni produktin në duar të lagura, shtoni disa pika ujë dhe fërkoni pëllëmbët e duarve derisa pluhuri të aktivizohet plotësisht në një shkumë kremoze. Masazhojeni butësisht në lëkurë duke shmangur zonën e syve, më pas shpërlani me ujë të ngrohtë.

VËREJTJE: Vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë. Mos e aplikoni në lëkurë të çarë apo të irrituar. Nëse shfaqet ndjeshmëri, ndërpriteni përdorimin. Shmangni këtë produkt nëse jeni alergjik ose i ndjeshëm ndaj ndonjë prej përbërësve. Mbajeni larg fëmijëve. Ruani në një vend të thatë të freskët.

Komente

Nuk ka asnjë koment.

Bëje komentin e parë në "Pastrues Fytyre (në formë pluhuri) – Tërshërë, oriz dhe fara rrushi"

Email adresa juaj nuk do të publikohet.