Maskë për fytyrë – Argjilë e gjelbërt (e gatshme për aplikim)

6.40

Kjo formulë ndihmon në rinovimin e qelizave, përtëritjen dhe përmirësimin e elasticitetit të lëkurës.  E butë dhe thellësisht hidratuese, kjo maskë preferohet për lëkurë normale dhe të yndyrshme.

Out of stock

SKU: FMGC-1 Categories: , Tags: ,

Kjo formulë ndihmon në rinovimin e qelizave, përtëritjen dhe përmirësimin e elasticitetit të lëkurës.  E butë dhe thellësisht hidratuese, kjo maskë preferohet për lëkurë normale dhe të yndyrshme.

Përfitimet:

  • Argjila e gjelbërt pastron butësisht lëkurën. Është një eksfoliant dhe stimulues natyral, dhe gjithashtu vepron si një tonik për shtrëngimin e poreve. Përdorimi i rregullt mund të ribalancojë, zbutë dhe ndriçojë lëkurën.
  • Argjila e bardhë detoksifikon dhe pastron poret.
  • Vaji farave të rrushit është i pasur me acid linoleic dhe me omega-6 që mund të ndihmon në luftimin kundër akneve si dhe hap poret e mbyllura. Ndihmon në zbutjen e rrudhave.
  • Vitamina E ndihmon në mbrojtjen e qelizave si dhe zbut lëkurën.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Maskë për fytyrë – Argjilë e gjelbërt (e gatshme për aplikim)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *