Pastrues Fytyre (në formë pluhuri) – Tërshërë, oriz dhe fara rrushi

8.90

Pastrues fytyre në formë pluhuri është një formulë 100% natyrale dhe pa përmbajtje të ujit, e cila përmban përbërës hidratues dhe qetësues si tërshëra, orizi dhe vaji i farave të rrushit. Produkti është formuluar që të jetë miqësor edhe për udhëtimet për shkak të formatit të tij pluhur. Gjithashtu, produkti ushqen lëkurën, largon grimin e lehtë dhe papastërtitë dhe zbut lëkurën.

Out of stock

SKU: CFWPORGS-1 Category: Tags: , , , , ,

Pastrues fytyre në formë pluhuri është një formulë 100% natyrale dhe pa përmbajtje të ujit, e cila përmban përbërës hidratues dhe qetësues si tërshëra, orizi dhe vaji i farave të rrushit. Produkti është formuluar që të jetë miqësor edhe për udhëtimet për shkak të formatit të tij pluhur. Gjithashtu, produkti ushqen lëkurën, largon grimin e lehtë dhe papastërtitë dhe zbut lëkurën.

Përfitimet:

  • E pasur me vitamina: A, B, E, magnez, hekur dhe zink
  • Tonifikon lëkurën
  • Redukton poret e hapura
  • E bën lëkurën më të shndritshme dhe më të butë
  • Ndihmon në reduktimin e pigmentimit dhe i jep lëkurës shkëlqim natyral
  • Pa aromë dhe ngjyrë sintetike
  • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës
  • Për Femra dhe Meshkuj
  • Me paketim miqësor ndaj mjedisit

Përbërësit: Argjilë e bardhë, kokoil isetionati i natriumit (CSI), nisheste, tërshëshërë pluhur, qiqrra pluhur, oriz pluhur, vaj i farave të rrushit, Vitamin E.

Argjila e bardhë: Qetëson lëkurën, lufton aknet, tonifikon lëkurën
CSI: E njohur zakonisht si shkuma e bebeve për shkak të butësisë së saj të jashtëzakonshme, kokoil isetionati i natriumit i cili është surfaktant dhe përfitohet nga vaji i kokosit.
Nisheste: E pasur me vitamin A, hidraton, zbardh lëkurën, kundër rrudhave,  përthith vajin e tepërt në lëkurë..
Tërshëra: Hidraton,  zbut kruarjen dhe inflamacionin në lëkurë.
Qiqrra: E pasur me vitamin B, magnez, zink, hekur dhe baker. Redukton rrudhat.
Oriz: Anti inflamator dhe antioksidant. Ndihmon në zbardhjen e lëkurës.
Vaji i farave të rrushit: Antimikrobik, ndihmon në zbutjen e shenjave të akneve, mbron nga radikalet e lira, hidraton lëkurën, përthithet lehtë, minimizon linjat e holla dhe rrudhat
Vitamin E: Antioksidant, hidratues, qetën irritimin, kunder rrudhave.

SI TË PËRDORET: Hidheni produktin në duar të lagura, shtoni disa pika ujë dhe fërkoni pëllëmbët e duarve derisa pluhuri të aktivizohet plotësisht në një shkumë kremoze. Masazhojeni butësisht në lëkurë duke shmangur zonën e syve, më pas shpërlani me ujë të ngrohtë.

VËREJTJE: Vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë. Mos e aplikoni në lëkurë të çarë apo të irrituar. Nëse shfaqet ndjeshmëri, ndërpriteni përdorimin. Shmangni këtë produkt nëse jeni alergjik ose i ndjeshëm ndaj ndonjë prej përbërësve. Mbajeni larg fëmijëve. Ruani në një vend të thatë të freskët.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Pastrues Fytyre (në formë pluhuri) – Tërshërë, oriz dhe fara rrushi”

Your email address will not be published. Required fields are marked *