New!

Vaj serumi me Vitamin C (30ml)

24.30

Serumi vajor i formulauar me Vitamin C -Askorbyl Tetraisopalmitate, një formë shumë e qëndrueshme e vitaminës C që ndihmon në zbardhjen dhe njëtrajtshmërinë e struktures së lëkurës, dhe qe përthithet lehtësisht në lëkurë.

In stock

SKU: vcos-1 Categories: , Tags: , ,

Serumi vajor i formulauar me Vitamin C -Askorbyl Tetraisopalmitate, një formë shumë e qëndrueshme e vitaminës C që ndihmon në zbardhjen dhe njëtrajtshmërinë e struktures së lëkurës, dhe qe përthithet lehtësisht në lëkurë.

Studimet klinike kanë treguar se Vitamina C – Askorbyl Tetraisopalmitate ka veti të forta antioksidante dhe anti-inflamatore. Poashtu, studimet kanë treguar se format e tretshme në vaj të vitaminës C depërtojnë përmes epidermës dhe dermës më mirë se acidi L-askorbik i tretshëm në ujë, e cila është forma më e përdorur e vitaminës C në kujdesin e lëkurës (dhe gjithashtu më e lira).

Përveç kësaj, duke ofruar përfitime shumëfunksionale të lëkurës, vaji i kumbullës kakadu, skualan dhe vaji i farës se ribizes ndihmojne në luftimin e mplakjes, të radikalëve të lira dhe ndotjes dhe gjithashtu ndihmon në reduktimin e dukshëm të rrudhave të imta, hidraton, qetëson dhe zbut lekuren.

Eshte i pershtatshem per cdo tip lekure dhe perdoret ne mengjes.

Produkt cilesor per lekure te shendetshme dhe rrezatuese!

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vaj serumi me Vitamin C (30ml)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *