Maskë detoksifikues për fytyrë – Karbon dhe hithra

6.40

Maskë natyrale për fytyrë, e krijuar për të detoksifikuar, reduktuar aknet, përthithjen e yndyrës së tepërt, dhe ndihmon në largimin e papastërtive nga lëkura.

Out of stock

Maskë natyrale për fytyrë, e krijuar për të detoksifikuar, reduktuar aknet, përthithjen e yndyrës së tepërt, dhe ndihmon në largimin e papastërtive nga lëkura.

Përbërësit:

  • Karbon aktiv
  • Hithra
  • Argjilë e bardhë

Si ta përdorni:

  1. Hidhni 1 lugë të maskës në një enë qelqi ose plastike, JO në një enë metalike, dhe shtoni gradualisht ujë të ngrohtë (përafërsisht 1 lugë) derisa të krijohet një maskë kremoze.
  2. Lëreni maskën të thahet në fytyrë për 5 deri në 10 minuta. Koha e tharjes së maskës në fytyrë varet nga tipi i lëkurës. Për të hequr maskën, mjafton një sfungjer i lagët me ujë të ngrohtë ose thjeshtë me një sasi të konsiderueshme ujë.
  3. Kjo maskë mund të përdoret deri në 2 herë në javë.
Weight 30 g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Maskë detoksifikues për fytyrë – Karbon dhe hithra”

Your email address will not be published. Required fields are marked *