New!

Vaj Kantarioni (100ml)

7.80

Out of stock

Vaji i kantarionit është univerzal: është i përshtatshëm si për lëkurën e yndyrshme, ashtu edhe për lëkurën e thatë.

Vaji i kantarionit ka veti shëruese – qetëson irritimet, ndihmon në luftimin e inflamacioneve, eliminon kruajtjen dhe në të njëjtën kohë rigjeneron në mënyrë efektive lëkurën.

Gjithashtu, ka veti antibakteriale dhe anti-inflamatore, qetëson dhe forcon lëkurën. Është i njohur për veprimin e tij rigjenerues në djegiet nga dielli dhe plagët e vogla.

Aplikimi në këmbë sjell një ndjenjë lehtësie, veçanërisht pas një dite të gjatë. Mund të aplikohet edhe për masazh relaksues.

PËRFITIMET:

Ka aftësi të shkëlqyera tonifikuese të lëkurës, duke ndihmuar në zbutjen dhe qartësimin e lëkurës.

MËNYRA E PËRDORIMIT:

Rekomandohet për kujdesin e përditshëm të të gjithë trupit dhe flokëve. Vaji mund të përdoret drejtpërdrejt në një sasi të përshtatshme në lëkurë (fytyrë ose në të gjithë trupin) dhe në flokë dhe skalp. Pas aplikimit të vajit, rekomandohet të bëni një masazh të butë.

Funksionon veçanërisht mirë kur kujdeseni për lëkurën e fytyrës sepse e bën lëkurën më elastike dhe zbut rrudhat.

SHËNIME: Vaji i kantarionit rrit ndjeshmërinë e lëkurës ndaj dritës (reaksione fotosensibilizuese). Pas aplikimit, mos e ekspozoni lëkurën tuaj ndaj rrezet e diellit (përfshirë dhomën me diell).

Prodhuar nga përbërës të pastër, natyral dhe nuk përmban aditive, konservues apo ngjyrues sintetike!

PARALAJMËRIM: MOS E PËRDORNI NË LËKURË TË DËMTUAR. MBANI LARG SYVE.

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vaj Kantarioni (100ml)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…