Skrub për fytyrë – Kokrra Azuki (Pluhur)

7.80

Kokrra azuki pluhur janë përdorur në Japoni për shekuj me radhë për të eksfoluar butësisht lëkurën, duke i dhënë asaj një shkëlqim natyral. Kokrrat azuki përmbajnë në mënyrë natyrale saponinë, një agjent shkumues i cili pastron poret duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke nxjerrë jashtë yndyrën dhe papastërtitë e tepërta. Gjithashtu zbut butësisht lëkurën dhe nxit qarkullimin e gjakut.

Out of stock

SKU: ABMFS-1 Category: Tags: , ,

Është organik, miqësor ndaj mjedisit dhe i butë për lëkurën.

  • Gjallon lëkurën e pajetë
  • Pastrohet në thellësi pa tharje
  • E lë fytyrën të butë, të lëmuar dhe me shkëlqim.

Kokrra azuki pluhur janë përdorur në Japoni për shekuj me radhë për të eksfoluar butësisht lëkurën, duke i dhënë asaj një shkëlqim natyral. Kokrrat azuki përmbajnë në mënyrë natyrale saponinë, një agjent shkumues i cili pastron poret duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke nxjerrë jashtë yndyrën dhe papastërtitë e tepërta. Gjithashtu zbut butësisht lëkurën dhe nxit qarkullimin e gjakut.

Përfitimet:

  • Eksfoliron butësisht pa e dëmtuar lëkurën
  • Zhbllokon poret
  • Largon qelizat e vdekura të lëkurës
  • Nxit qarkullimin dhe ofron shkëlqim natyral
  • I sigurt për të gjitha llojet e lëkurës përfshirë edhe ato me akne

Përbërësit: Kokrra organike azuki pluhur

Pesha: 70 gr

Si të përdoret: Hidheni produktin në duar të lagura, shtoni disa pika ujë. Masazhojeni butësisht në lëkurë duke shmangur zonën e syve, më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë dhe thajeni

Vërejtje: Jo për përdorim të brendshëm. Shmangni kontaktin me sytë. Mos e aplikoni në lëkurë të çarë apo të irrituar. Nëse shfaqet ndjeshmëri, ndërpriteni përdorimin. Shmangni këtë produkt nëse jeni alergjik ose i ndjeshëm ndaj ndonjë prej përbërësve. Mbajeni larg fëmijëve. Ruani në një vend të thatë të freskët.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Skrub për fytyrë – Kokrra Azuki (Pluhur)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *